AXKID - Minikid

Foteliki » 9-25 kg

Fotelik AXKID Minikid to propozycja dla rodziców, którzy planują przewozić w samochodzie tyłem do kierunku jazdy również swoje starsze dziecko. Z wielu badań i testów wynika, że taka pozycja jest najbezpieczniejsza dla dziecka. Zwiększa ochronę przed skutkami uderzenia i ogranicza ryzyko wystąpienia obrażeń. Fotelik samochodowy jest przeznaczony dla dzieci od 9 do 25 kg, co oznacza, że może w nim podróżować 9-miesięczny maluch, ale też 5-letni przedszkolak. AXKID Minikid przeszedł pozytywnie test zderzeniowy Test Plus i spełnia normę ECE R44/04. Fotelik posiada system regulacji, umożliwiający idealne dopasowanie go do wzrostu i wagi dziecka. Jest to młodszy i mniejszy brat Kidzofix'a, czyli innej propozycji fotelika od AXKID. Różni się od niego sposobem montażu, mocujemy go z wykorzystaniem 3-punktowych pasów samochodowych.

Producent:AXKID foteliki samochodowe w Baby Mobil

Kompaktowy, pasuje do dużych i małych aut

Dzięki mocowaniu za pomocą 3-punktowych pasów samochodowych, a także kompaktowej budowie, fotelik idealnie sprawdza się zarówno w dużych, jak też małych autach. Wymaga niewielkiej odległości od przedniego fotela, dlatego mieści się na tylnych kanapach, na których jest stosunkowo mało miejsca.

Przystosowany do wygodnej pozycji dziecka

Fotelik wyposażony jest w 3-stopniową regulację siedziska fotelika. To pozwala dostosować go do aktualnych potrzeb malucha. Świetnie sprawdza się zarówno podczas jazdy w pozycji siedzącej, kiedy maluch obserwuje otoczenie, jak też drzemki w trakcie dłuższej podróży. Wystarczy zmienić kąt nachylenia, aby ustawić pozycję, zapewniającą dziecku wygodę.

Tyłem do kierunku jazdy

Model AXKID Minikid jest jednym z niewielu, który umożliwia podróżowanie tyłem do kierunku jazdy kilkulatkom, do 25 kg, nawet do 5 roku życia. Jazda w takiej pozycji zapewnia dziecku maksymalną ochronę, szczególnie przy zderzeniu czołowym. Taka pozycja znacząco minimalizuje skutki ewentualnego zderzenia.

Regulowana wysokość zagłówka

Zagłówek ma regulowaną wysokość. Można go ustawić w takiej pozycji, która najlepiej odpowiada wzrostowi dziecka. Jest to fotelik, który dzięki takiej funkcji jest przystosowany do podróżowania maluchów o wzroście do 125 cm.

Szerokie siedzisko

To jeden z tych atutów fotelika, który wpływa znacząco na komfort i wygodę Twojego dziecka. Fotelik posiada szerokie siedzisko, dzięki któremu maluch może swobodnie, bez dyskomfortu przebywać w foteliku zdecydowanie dłużej, niż pozwalają na to mniejsze modele. Ponadto ma wysokie skrzydła boczne, które również potęgują wygodę, ale też chronią dziecko w przypadku uderzenia bocznego.

Zdejmowana tapicerka

Do wykonania fotelika wykorzystano wysokiej jakości materiały. Tkanina zewnętrzna, znajdująca się na oparciu i siedzisku, jest przyjemna w dotyku, stosunkowo miękka i przyjazna skórze dziecka. Ponadto tapicerkę łatwo się zdejmuje w celu odświeżenia i uprawnia. Prać można ją w pralce w temperaturze 30 stopni.

Pozytywny wynik testu zderzeniowego test PLUS

Jest to jeden z najtrudniejszych testów zderzeniowych, jakie przeprowadza się na fotelikach dziecięcych. Model AXKID MINIKID przeszedł go i zdał z pozytywnym wynikiem. Jest to potwierdzenie jego skuteczności w kwestii bezpieczeństwa i skuteczności ochrony dziecka w trakcie podróży samochodem.

KOLORYSTYKA

Pytanie o produktAXKID - Minikid

* wymagane

Podaj swoje imię

Zbyt mało tekstu