AXKID - Modukid Seat

Foteliki » 0-25 kg

Fotelik dziecięcy AXKID Modukid przeznaczony do jazdy maluszków o wzroście od 61 do 105 cm. Model AXKID Modukid jest przeznaczony dla dzieci ważących do 18 kg. Zatem bardzo dobrze sprawdza się w przypadku najmłodszych dzieci, ale również umożliwia wygodną, komfortową i bezpieczną jazdę kilkulatkom, nawet do 4 roku życia. Jest to model z homologacją ECE R129 i-Size, który pozytywnie przeszedł jeden z najtrudniejszych i najbardziej wymagających testów zderzeniowych TEST PLUS. Posiada liczne regulacje, dzięki którym można dopasować go do wzrostu i wieku dziecka. Przystosowany jest do podróżowania tyłem do kierunku jazdy, czyli w najbezpieczniejszej dla dziecka pozycji. Montowany jest w samochodzie za pomocą bazy ISOFIX, która jest do kupienia osobno. Zarówno fotelik, jak też baza są elementami zestawu modułowego stworzonego przez firmę AXKID.

Producent:AXKID foteliki samochodowe w Baby Mobil

Skuteczna ochrona dzięki 5-punktowym pasom bezpieczeństwa

Zastosowanie 5-punktowych pasów bezpieczeństwa było uwarunkowane wzmożonym bezpieczeństwem dziecka. 2 punkty znajdują się na ramionach i 2 przy biodrach, z kolei jedno umieszczono w miejscu spinania się pasów między nogami dziecka. Jest to jeden z elementów fotelika, który ma wyraźnie zwiększać ochronę maluszka. Dodatkowo pasy są pokryte miękką tkaniną dla wygody dziecka.

Montaż tyłem do kierunku jazdy

Tylko niektóre modele fotelików dziecięcych z tego zakresu wagowego są przystosowane do montażu tyłem do kierunku jazdy. Jeszcze do niedawna w takiej pozycji podróżowały tylko noworodki i kilkumiesięczne dzieci. Model AXKID Modukid umożliwia jazdę w najbezpieczniejszej dla dziecka pozycji nawet do 4 lat, przy wadze do 18 kg i wzroście w zakresie 61-105 cm. Zapewnia to skuteczną ochronę maluchowi szczególnie w przypadku zderzenia czołowego.

Kompatybilny z bazą montażową ISOFIX

Fotelik jest jednym z elementów zestawu modułowego. Wykazuje więc kompatybilność z bazą montażową ISOFIX, którą można kupić osobno. Baza posiada regulację wysunięcia ramy antyrotacyjnej, dzięki czemu możliwe jest powiększenie miejsca na nóżki starszego i większego dziecka. Jest to funkcja, która szczególnie przydaje się przy montażu fotelika tyłem do kierunku jazdy.

Regulowany zagłówek

Zagłówek posiada funkcję regulacji wysokości, która umożliwia dostosowanie fotelika idealnie do wzrostu dziecka. Ponadto została ona połączona z funkcją regulacji pasów naramiennych, co znacznie ułatwia i przyśpiesza ustawienie obu tych elementów we właściwej pozycji. Zagłówek dodatkowo został wyłożony pianką pamięciową, co przekłada się na wygodę i komfort maluszka podczas przebywania w pozycji snu. Dzięki dostosowywaniu się do pozycji dziecka, zapewnia bardzo dobre podparcie zarówno dla głowy, jak i kręgosłupa. Ponadto istnieje możliwość ustawienia pochylenia fotelika w 3 różnych pozycjach, co również przyczynia się do wygody w trakcie snu. Do zestawu dołączona jest wkładka pod głowę dla najmniejszych dzieci.

Dodatkowa ochrona boczna

Na skuteczność ochrony dziecka oraz jego bezpieczeństwo wpływ ma m.in. obecność regulowanego i właściwie wyprofilowanego zagłówka oraz głębokich ścian bocznych, ale też dodatkowych paneli. Tworzą one system ASIP, który producent opracował we współpracy z niemieckim instytutem badawczym. Panele są zdejmowane i montuje się je za każdym razem od strony drzwi, w zależności na którym miejscu kanapy podróżuje dziecko. Jeżeli jest to miejsce na środku, nie ma konieczności mocowania paneli.

Nagrody i testy

 

61-105 cm Plus Test

KOLORYSTYKA

Pytanie o produktAXKID - Modukid Seat

* wymagane

Podaj swoje imię

Zbyt mało tekstu