Jaki wybrać wózek dla dziecka?

Bezpieczeństwo / 2018-07-04

Częstochowa od niemal 60 lat jest zagłębiem producentów wózków dziecięcych, są tam produkowane takie marki wózków jak np. Bexa lub Bebetto.
Wózki polskie cieszą się taką popularnością, że z miesiąca na miesiąc eksport ich rośnie, sprzedawane są najczęściej do Niemiec i Skandynawii.
Jaki wózek wybrać ?
Wybór wózków jest ogromny, a każdy model różni się między sobą funkcjami, wyposażeniem i ceną.
Przed zakupem wózka należy się dobrze zastanowić nad swoimi oczekiwaniami, ponieważ to jaki wózek dla dziecka wybierzesz będzie miało wpływ na twoją codzienną wygodę i samopoczucie i na to aby każdy wspólny spacer był przyjemnością.
Wózki polskie zaprojektowane są tak aby zapewniały dziecku komfort i były przede wszystkim bezpieczne.
Tapicerki wózków są uszyte z wysokiej jakości atestowanych materiałów UV 50+, co rewelacyjnie się sprawdzi podczas wysokich temperatur i ochroni Twoje dziecko przed szkodliwymi promieniami słonecznymi.
Gondolewentylowane, posiadają siatki wentylacyjne, które pozwalają na szybkie odprowadzanie nadmiaru ciepła z wnętrza wózka, co jest bardzo istotne podczas upalnych dni.
Istotną cechą gondoli jest jej wielkość, im większa i przestronniejsza tym lepiej dla Twojego dzieciątka. Przy wyborze wózka ważna jest pora roku, w której urodzi się maluch. Jeśli jest to późne lato lub jesień, to musisz pomyśleć o obszernej gondoli, bo Twoje dziecko będzie w niej jeździło w grubym kombinezonie lub śpiworku. Wiąże się to z tym, że będzie potrzebowało więcej miejsca, i tutaj Bexa i Bebetto sprawdzą się idealnie.
Ważne jest również aby wózek miał koła pompowane lub żelowe, które idealnie sprawdzą się w każdym terenie, przy jeździe po piasku i śniegu i tutaj po raz kolejny możemy wspomnieć o producentach wózków Bexa i Bebetto. Super rozwiązaniem są również przednie koła 360 stopni z możliwością blokady na nierównym terenie.
Dobra amortyzacja podczas spacerów w terenie ochroni Twoje dziecko przed nadmiernymi wstrząsami, a Tobie ułatwi podbijanie wózka, dlatego warto kupić wózek, który jest w nią wyposażony. Obecność amortyzacji to jeden z najważniejszych kryteriów przy wyborze wózka głębokiego, ponieważ daje ona ogromny komfort prowadzenia wózka.
Stelaże wózków stworzone są tak aby były kompatybilne z innymi fotelikami, nie tylko producenta danego wózka, więc jeśli zależy Ci na foteliku zupełnie innej marki niż marka wózka który zamierzasz kupić ,możesz za pomocą specjalnych adapterów zapiąć ten fotelik na ramie wózka.
W wózku polskiej produkcji takich jak Bexa i Bebetto w zestawie jest torba, moskitiera, folia przeciwdeszczowa , w Bebetto dodatkowo są pokrowce na koła, natomiast w wózkach marek zagranicznych wyposażenie jest dużo skromniejsze, należy to wszystko dodatkowo dokupić, czyli dochodzą dodatkowe koszty.
Siedziska spacerowe z takich wózków można ustawić przodem lub tyłem do kierunku jazdy, jest to świetna i ważna funkcja, ponieważ rodzic w razie potrzeby może mieć swoje dziecko na oku, lub przy odwróconym siedzisku przodem dziecko może obserwować otoczenie.
Spacerówki mają regulowane oparcie w kilku pozycjach, można je także rozłożyć całkowicie do pozycji leżącej czyli idealnej do spania.
Można regulować #podnóżek, posiadają one także 5 punktowe #pasy #bezpieczeństwa.
Siedziska są szerokie i stosunkowo wysokie, więc naprawdę posłużą przez dłuższy okres Waszym #pociechom.
Wózki polskie zaprojektowane są tak aby zapewniały dziecku się w okresie jesienno – zimowym, a Ty nie musisz się martwić że Twoje dziecko będzie marzło.
Wózki te mają także regulowane rączki, więc z łatwością dostosujemy je do wzrostu osoby która ten wózek będzie prowadziła.
Kosze na zakupy są duże, z łatwym dostępem i uszyte z wytrzymałych materiałów.
Mamy możliwość zakupu wózka 2w1 – gondola i spacerówka, bądź 3w1 – gondola, spacerówka, fotelik ( możemy go wpiąć na stelaż wózka i posłuży nam jako fotelik w samochodzie).
Należy także zwrócić uwagę na wagę wózka, gdy mieszkasz w bloku bez windy i planujesz wózek wnosić do góry po schodach, waga wózka jest dla Ciebie istotna.
Na koniec dodam tylko, że przed zakupem wózka trzeba go obejrzeć i przetestować, sprawdzić, czy dobrze się prowadzi, czy jest wygodny w użyciu, czy jest odpowiedniej wysokości, czy łatwo się go składa, czy jest w miarę lekki itp. Wózek będzie nam dość długo i często towarzyszył w życiu codziennym, więc warto spędzić trochę czasu przy jego wyborze.