Renolux - Olymp

Foteliki » 9-36 kg

Producent:

Olymp i-Size 76→150 cm (wiek ok. 15 miesięcy →12 lat) marki Renolux to jego najważniejsze cechy:

 • Technologia SOFTNESS®: najlepszy komfort i bezpieczeństwo
 • Isofix 3-punktowy: 2 zaciski + górny pasek mocujący
 • Rozkładane 3 pozycje
 • Regulacja wysokości 12 pozycji jedną ręką
 • Pokładowa i chowana uprząż ze schowkami
 • Zdejmowane wzmocnione osłony boczne z tylnymi kieszeniami do przechowywania
 • Wyjmowany wygodny reduktor
 • Miękki i wytrzymały materiał z przeszyciami
 • Pokrowiec można zdjąć i prać w 30 °
 • Doskonałe wyniki testów
 • Zatwierdzony przez R129/i-Size
 • Zaprojektowano i wyprodukowano we Francji
 • Instaluje się przodem do kierunku jazdy

OLYMP spełnia aktualne wymogi bezpieczeństwa i posiada aprobatę R129 czyli i-Size,

Uzyskał doskonałe wyniki testów. Został nagrodzony „Satisfactory” przez ADAC i 3 gwiazdkami przez TCS.

Model Olymp jest jednym z trzech fotelików, który wogłóle przystąpił do testów zderzeniowych w niniejszych kategorii wiekowej posiadając jednocześnie atesty i-Size.

ADAC, czyli (Allgemeiner Deutscher Automobil-Club) – niemiecki ośrodek testujący foteliki, a zarazem istniejąca od ponad 100 lat organizacja, która zrzesza ok. 14 milionów aktywnych członków, jak również jako jeden z nielicznych ośrodków badawczych na świcie posada akredytację Euro NCAP.

W ośrodku ADAC sprawdza się bezpieczeństwo foteli, badając przeciążenia działające na manekin podczas wypadku. W ramach tych testów przeprowadza się całą serię badań dla poszczególnych fotelików w każdym z możliwych sposobów przewożenia dziecka przewidzianych przez producenta.

Szwajcarski TCS bada ergonomię testowanych fotelików.

Stiftung Warentest bada fotelik pod kątem występowania niebezpiecznych lub potencjalnie niebezpiecznych substancji w materiałach z których fotelik jest wykonany. Ten test jest czarno-biały. Można go zaliczyć lub oblać. Wykrycie takich substancji w fotelu automatycznie przyznaje mu ocenę 1 gwiazdki w całym teście nie patrząc na to, jak bezpieczny, czy wygodny w użyciu on by nie był.

Ośrodek ÖAMTC bada obsługę fotelików. W tym gromadzi się pewną grupę osób, która nie miała wcześniej zbyt dużego doświadczenia w obsłudze fotelików samochodowych i sprawdza się, jakie błędy popełniają lub ewentualnie mogą popełnić podczas np. montażu w samochodzie, zapinania szelek dziecka itp. Sprawdza się również na tym etapie czytelność instrukcji obsługi.

Polecany przez Sécurange - niezależne stowarzyszenie rodziców we Francji

OlympTOTAL.png

OLYMP korzysta z ekskluzywnej technologii SOFTNESS®. Ta unikalna technologia opatentowana przez RENOLUX łączy w sobie najwyższy komfort i bezpieczeństwo. Składa się z połączenia ramy stalowej o wysokiej wytrzymałości, zwieńczonej pianką poliuretanową o dużej gęstości. Pianka gwarantuje niezrównany poziom komfortu i ułatwia sen podczas długich podróży, co jest obietnicą zdrowego przebudzenia dziecka. Stalowa rama fotela ma unikalną charakterystykę deformacji, która zapewnia optymalne bezpieczeństwo w razie wypadku. Docenisz również schludne wykończenie pokrowca oraz jakość miękkiej i wytrzymałej tkaniny ze ściegami wierzchnimi, która zapewnia jeszcze bardziej miękkie powitanie.

Pytanie o produktRenolux - Olymp

* wymagane

Podaj swoje imię

Zbyt mało tekstu