Takata - Maxi

Foteliki » 15-36 kg

Nowoczesny fotelik samochodowy TAKATA MAXI został zaprojektowany z myślą o starszych dzieciach z grupy wagowej od 15 do 36 kg. Jest więc przystosowany do podróżowania dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat i sprawdza się doskonale przy wzroście od 95 do 150 cm. W teście ADAC otrzymał 4 gwiazdki, potwierdzając tym samym swoją skuteczność w ochronie malucha w momencie ewentualnego zderzenia. Montujemy go przodem do kierunku jazdy za pomocą złączy ISOFIX, co zapewnia stabilne mocowanie i zabezpiecza fotelik przed zmianą pozycji np. na skutek gwałtownego hamowania czy na zakrętach. Fotelik samochodowy TAKATA MAXI został dopuszczony przez Tüv do użytku w samolocie, dzięki czemu również podczas lotu zapewnisz swojemu dziecku bezpieczeństwo i komfort. Fotelik posiada regulowany zagłówek, a wraz z nim rozsuwają się boki, co pozwala na dopasowanie fotelika do wzrostu i sylwetki dziecka.

Producent:

Montowany za pomocą złączy ISOFIX

Fotelik samochodowy TAKATA MAXI montujemy za pomocą złączy ISOFIX. Jest to obecnie najbardziej stabilny i najbezpieczniejszy sposób montażu. Dzięki temu fotelik nie zmienia swojej pozycji na zakrętach, podczas hamowania i w trakcie ewentualnego zderzenia. Dzięki regulacji złączy ISOFIX możemy odpowiednio dopasować oparcie fotelika do kanapy samochodu. O poprawnej instalacji zawsze informują nas specjalne wskaźniki, dzięki którym mamy pewność, że fotelik jest prawidłowo zamontowany.

 

Oparcie w kilku pozycjach

Dzieci w trakcie jazdy czasem obserwują otoczenie, a innym razem odpoczywają i śpią, co dotyczy szczególnie najmłodszych podróżników. Oparcie w foteliku TAKATA MAXI jest również regulowane. Możemy je odchylić do tyłu, dzięki czemu dziecko ma lepsze warunki do odpoczynku i właściwe podtrzymaną głowę.

Ochrona AIRPAD

W foteliku wykorzystano zaawansowaną technologię AIRPAD, która jeszcze bardziej zwiększa bezpieczeństwo malucha w trakcie podróży. Opiera się ona na wykorzystaniu specjalnych poduszek powietrznych, które podczas ewentualnego zderzenia działają jak samochodowe poduszki powietrzne. Wypełnione są powietrzem oraz pianką. Umiejscowiono je na bocznych ścianach fotelika na wysokości głowy i szyi dziecka. Dzięki tej technologii wspomniane części ciała mają zapewnioną dodatkową ochronę.

Składany fotelik wygodny w transporcie

Fotelik TAKATA MAXI wyróżnia się bardzo praktycznym sposobem przechowywania. Jego konstrukcja pozwala na składanie do bardzo małych rozmiarów, dzięki czemu fotelik zajmuje niewiele miejsca. Dodatkowo jest też bardzo lekki, ponieważ waży zaledwie 6,8 kg.

Certyfikowane materiały

Wykonany jest z wysokiej jakości materiałów. Wszystkie wykorzystane tkaniny są certyfikowane i tym samym bezpieczne dla dzieci. Są przyjemne w dotyku i nie podrażniają delikatnej skóry dziecka. Ponadto tapicerkę można zdjąć i wyprać w pralce.

Regulacja szerokości i wysokości

Fotelik dziecięcy TAKATA MAXI zapewnia komfort i wygodę podróżowania dzieciom, których wzrost obejmuje zakres od 95 do 150 cm. Taką rozpiętość zawdzięczamy wielokierunkowej regulacji fotelika, dzięki której dopasowuje się on do sylwetki dziecka. Podczas regulacji zagłówka rozsuwają się również boki. W ten sposób zwiększamy i odpowiednio zmniejszamy przestrzeń, aby maluch miał jednocześnie swobodę ruchów i stabilność.

Testy i Nagrody

   

KOLORYSTYKA

Pytanie o produktTakata - Maxi

* wymagane

Podaj swoje imię

Zbyt mało tekstu